OSYM SINAV TAKVİMİ

DENEME SINAVI SONUCU

ÖN KAYIT

 

 

Dikey Geçiş Sınavı

Hazırlık Kursu

Eğitimler,  uzun yıllardır  DGS Hazırlık eğitimleri veren, sınav formatına hakim uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.  Kullanılan tüm kaynaklar, deneme sınavları ve dersler sınav formatına  uygun olarak düzenlenmiştir ve alanlarında Türkiye'nin en iyileridir. Yapılacak olan deneme  sınavlarının tamamı Türkiye Geneli sınavlardır ve katılım oldukça yüksektir. Türkiyenin en iyi yayınları tarafından hazırlanmış olan Konu Anlatımlı Modüler setleri, yaprak testleri ve Türkiye Geneli Deneme sınavlarını öğrencilerimize ücretsiz olarak sunmakta, etütler ve ek dersler ile öğrencilerimizin başarısı hedeflenmektedir.

 

2020 DİKEY GEÇİŞ SINAVI;

Başvuru Tarihleri               ; Mayıs 2020

Mazeretli Başvuru Tarihi  : Haziran 2020

Sınav Tarihi                         :  Temmuz 2020

 

 

BAŞLAYACAK DGS KURSLARI ÖRNEK DERS GÜN VE SAATLERİ

Kurs Başlangıç Tarihi

Eylül -Ekim 2019

 

Hafta İçi AKŞAM

 

 

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) NEDİR?

 

Dikey Geçiş Sınavı(DGS), ÖSYM tarafından her yıl Temmuz ayında yapılan bir sınavdır. Dikey Geçiş Sınavı ÖSYM tarafından yapılan en kolay sınavdır.  Bu sınava meslek yüksek okullarından mezun ya da mezun olacak  durumda olanlar ve Açık öğretim fakültelerinin önlisans bölümlerinden mezun ya da mezun olabilecek durumda olan  adaylar katılabilir. Sınava  katılabilmek için herhangi bir kısıtlama yoktur (Kaç yıl önce mezun olduğunuz önemli değildir. Yaş sınırlaması yoktur. Alttan ders veya staj gibi durumlarınız sınava katılmanıza engel değildir.)  DGS’de adaylara Sayısal Yetenek Testi’nde 60 soru Sözel Yetenek Testi’nde 60 soru olmak üzere toplam 120 soru yöneltilir. Sınav süresi 150 dakikadır.

 DGS’de verilen süre Sayısal Yetenek Testi’ndeki sayısal akıl yürütme(sayısal mantık) soruları ve Sözel Yetenek Testi’ndeki uzun paragraf ve sözel mantık soruları nedeniyle yeterli gelmemektedir. Bu yüzden DGS’ye hazırlanırken özel bir eğitim almak, soru tarzını, püf noktalarını ve pratik çözüm tekniklerini öğrenmek bu sınav için verilen süreyi en verimli düzeyde kullanabilmek için gereklidir.

 

 

 

 

 

 

TELEFON

 

0224  5144445

 

E- POSTA

 

info@gemlikkampus.com

 

ADRES

Eşref Dinçer Mahallesi Özkan Sokak

No:4 Kat:1 Gemlik /BURSA

(Dereboyu Paşa Kırtasiye&Onur Market Üstü)

Tüm Hakları Özel Gemlik Kampüs Kurs Merkezine aittir - 2019

Design By Agancy Academician:   E.K.