OSYM SINAV TAKVİMİ

DENEME SINAVI SONUCU

ÖN KAYIT

 

KPSS-B MEMURLUK

 

Lisans - Ön Lisans - Ortaöğretim

 

 

 

2020 KPSS

 

 

 

KPSS-B  MEMURLUK SINAVI  HAZIRLIK KURSU

Kamu personeli seçme sınavı; kamu hizmeti ve görevine atanacakların seçiminin yapıldığı bir sınavdır. Bu sınav kamu personeli olmanın anahtarıdır. Sınav sonucu esas alınarak girilecek mesleğin özelliğine göre farklı alım şekilleri uygulanarak kamu personeli istihdam edilir.  2020 yılında yapılacak olan  KPSS sınav sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir.  Bu sınavlar hem A grubu kadrolara atanmak isteyen, hem de diğer B grubu kadrolara başvurmak isteyen adaylar içindir. Sınavlar lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyinde yapılır. Sınavlar lisans mezunları için Mayıs sonu, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için ise Ekim ayı içerisinde yapılır. B Grubu kadroların atanmalarına esas alınan puanlar Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır. Bu puanlar lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93 ve Ortaöğretim mezunları için ise P94’tür.  Mühendis, tekniker, hemşire, teknisyen, memur, şoför, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar için KPSS-B sınav puanları ile alım yapılmaktadır.  Merkezi atamalar 2 yıl boyunca her yılın Kasım ve Haziran aylarında ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılmaktadır. Ara atamalara aynı zamanda “Kurumsal Atama” da denilmektedir.

 

KPSS-B (MEMURLUK) HAZIRLIK KURSU DERSLERİ

 

Genel Yetenek Dersleri (60 Soru)

* Türkçe

* Matematik

Genel Kültür Dersleri  (60 Soru)

* Tarih

* Coğrafya

* Vatandaşlık Bilgisi

***Sınav Süresi 120 Soru için toplam 130 dakikadır.***

 

KPSS  GK-GY Kurslarımıza Kayıt Olan Herkese Hediye..!

Yargı Yayınları Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set

Yargı Yayınları Genel Yetenek Konu Anlatımlı Modüler Set

Yargı Yayınları Çözümlü Modüler Soru Bankası Seti

Yargı Yayınları Genel Kültür - Genel Yetenek Yaprak Testler                            

Yargı Yayınları  GK-GY Türkiye Geneli Deneme Sınavları

 

Başlangıç ve

Bitiş Tarihi

 

GÜN VE SAATLERİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekim 2019

 

 

Salı - Perşembe - Cuma

18:00-20:50

Kalan Kontenjan : 0

PROGRAMLAR

 

HAFTA İÇİ

 

AKŞAM

 

2020 Kpss - B Kursları

 

Örnek Haftalık Ders Programı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 Kasım-3 Aralık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salı     : 19:20-21:00

Cuma : 19:20-21:00

Cumartesi 13:00-17:20

 

 

HAFTA İÇİ + H.S

 

Kalan Kontenjan : 15 Kişi

 

26 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında başlayacak olan Kpss kurs programı son kurs programımızdır. 2020 Kpss için yeni bir kurs programı düzenlenmeyecektir

 

GÜNCEL KAMPANYALAR İÇİN TIKLAYIN!

KPSS-B NEDİR?

 

KPSS-A Kadroları dışında kalan kadrolardır. B grubu kadrolara alımlar 2 yılda bir çift yıllarda(sınav 2020 yılında yapılacaktır)  yapılmaktadır. Sınav puanları 2 yıl geçerlidir. (2 yılda 4  adet memur alımı yapılmaktadır.)Lisans mezunlarına yönelik B grubu kadrolar için P3, önlisans mezunlarına yönelik B grubu kadrolar için P93, ortaöğretim mezunlarına yönelik B grubu kadrolar için P94 puan türü ile alım gerçekleştirilmektedir. Mühendis, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar KPSS-B grubu kadrolarda yer almaktadır.

 

KPSS B Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 

KPSS-A kadroları dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Kaymakam adaylığı, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı gibi kadroların dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Mühendis, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar KPSS-B grubu kadrolarda yer almaktadır.

 

Bu kadrolara ilk defa atanacak personelin ÖSYM tarafından yapılacak KPSS’ye girerek ÖSYM tarafından ilan edilecek KPSS Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına ait boş kadrolardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde adı geçen kurumca bilgisayar ortamında yerleştirme işlemleri yapılmaktadır.

 

1. KPSS B kadroları için her yıl alım yapılmakta mıdır?

 

KPSS-B kadrolarına alımlar her yıl iki defa yapılmaktadır.  Haziran-Temmuz ve  Kasım-Aralık dönemlerinde her yıl merkezi alım yapılmaktadır. 2020 yılında da B grubu kadrolar için alım yapılacak olup, bu kadrolara başvurmayı düşünen adaylar 2020 KPSS’ye katılmak durumundadırlar.

 

2. KPSS B kadrolarına atanmak için hangi testler cevaplandırılmalıdır?

 

KPSS B kadrolarına başvuranlar sadece Genel Yetenek -Genel Kültür testlerini cevaplandırmakla yükümlüdür. (Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık Bilgisi)  Yabancı dil sınavı isteğe bağlıdır.

 

3. KPSS B kadrolarına atanmak için hangi puan türleri kullanılmaktadır?

 

KPSS B kadroları için gerçekleştirilen atamalarda önlisans mezunu adaylar için P 93, ortaöğretim mezunu adaylar için P 94 ve lisans mezunu adaylar için P 3 puan türleri kullanılmaktadır.

 

4. KPSS B kadrolarına atanmak için girilmesi gereken KPSS sınavları ( Genel Kültür - Genel Yetenek) hangi tarihlerde yapılmaktadır?

 

EKPSS (Engelli KPSS)

Başvuru Tarihleri   :   Şubat 2020

Geç Başvuru Tarihi:  Mart 2020

Sınav Tarihi             :   Nisan 2020

 

Lisans 2020 KPSS

Başvuru Tarihleri   : Mayıs 2020

Geç Başvuru Tarihi:  Haziran 2020

Sınav Tarihi             :  Temmuz 2020

 

Lise(Ortaöğretim)2020 KPSS

Başvuru Tarihleri   :  Temmuz 2020

Geç Başvuru Tarihi:  Ağustos 2020

Sınav Tarihi             :   Ekim 2020

 

Ön Lisans 2020 KPSS

Başvuru Tarihleri   :  Ağustos - Eylül 2020

Geç Başvuru Tarihi:  Eylül 2020

Sınav Tarihi             :  Kasım 2020

 

**** NOT ****

Başvuru ve sınav tarihleri önceki yıllar baz alınarak belirtilmiştir. OSYM 2020 Sınav takvimini açıkladığında tarihler güncellenecektir.

 

5. Bir mühendis hem KPSS-A’ya hem de KPSS-B’ye başvurabilir mi?

 

KPSS-B kadroları ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yoluyla atama yapılmak için ilana çıkılan kadrolardır. KPSS’ye girerek genel kültür ve genel yetenek testlerine katılan tüm adaylar KPSS-B kadrolarına başvurabilirler. Kaymakam adaylığı, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı kadrolarına başvurabilmek için KPSS’nin genel kültür-genel yetenek oturumunun dışında Pazar günü yapılan alan bilgisi sınavlarına (İktisat, Muhasebe, Maliye vb) katılmak gerekmektedir.

 

Sadece lisans mezunlarının katılabileceği bu sınavın haricinde de kadronun açıldığı kamu kurumu tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavda da başarılı olmak gerekmektedir. Ancak bu kadrolara kimlerin başvurabileceği kurum tarafından ilan edilmektedir. Bu ilanda mühendislik ya da fen edebiyat fakültesi mezunlarına da yer verilmiş ise kişi ilana çıkan kadroya başvurabilir.

 

 

TELEFON

 

0224  5144445

 

E- POSTA

 

info@gemlikkampus.com

 

ADRES

Eşref Dinçer Mahallesi Özkan Sokak

No:4 Kat:1 Gemlik /BURSA

(Dereboyu Paşa Kırtasiye&Onur Market Üstü)

Tüm Hakları Özel Gemlik Kampüs Kurs Merkezine aittir - 2019

Design By Agancy Academician:   E.K.